OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací


Merklínská piva


     Roku 1902 se na merklínském rybníce usadil párek čápovitých ptáků bukačů velkých. Samec vyluzoval neobvyklé, táhlé v širokém okolí slyšitelné zvuky a merklínští si vyprávěli hrůzostrašné historky o tom, že v jejich rybníce žije krokodýl. V následujícím roce se tu bukač již neobjevil, ale pověst o merklínském krokodýlovi zůstala. Pro milou vzpomínku na tuto pověst jsem pojmenoval tradiční český světlý ležák při znovuobnovené výrobě piva v Merklíně Merklínský Krokodýl.

     Je vařený dekokčním způsobem, spodně kvašený v otevřené spilce  a dokvašovaný v ležáckém tanku minimálně dvacet dní. Jeho Vyváženou chuť doplňuje odrůda žateckého chmele sladěná s plností a sladovým charakterem těla. Toto ušlechtilé pivo má vysokou pitelnost.

Merklínský krokodýl získal ocenění:


     Merklínskou Radostí jsem pojmenoval světlé svrchně kvašené pivo anglo – saského pivního stylu podle části obce Merklín – Radost. Mimo jiné jsou zde ubytováni klienti Diakonie Západ a motiv obrázku Merklínské Radosti na etiketu poskytli žáci speciální a Praktické školy Diakonie ČCE v Merklíně.

     Jedinečnou vůni  po citrusech a tropickém ovoci způsobuje směs amerických chmelů které způsobí robusní hořkost při doznívání v chuti.